Усний журнал до Міжнародного дня птахів
Сільвія Попеску, вчитель біології.
Початок весни… Чудова пора для всього живого. Пробудження природи. І ми з нетерпінням чекаємо наших друзів – пернатих мандрівників. А вони ось-ось з’являться. Шпаки, граки, лелеки, зяблики, ластівки, жайворонки, зозулі…
31 березня у 8-Б класі провела усний журнал «Перше квітня – міжнародний день птахів». Уперше свято було організовано в 1927 році юннатами біостанції в Сокольниках. З того часу День птахів став масовим святом юннатів. І не тільки. Щороку учні нашого ліцею теж відзначають цю дату.
Протягом уроку учні вирушили в чудовий та різноманітний світ птахів.
Ними було перегорнуто 8 сторінок журналу:
Сторінка 1 «Дивні факти із життя пернатих».
Сторінка 2 «Чи знаєте ви, що…»
Сторінка 3 «Прикметі вір, але перевір».
Сторінка 4 «Загадки про птахів».
Сторінка 5 «Птахи у легендах та віруваннях українського народу».
Сторінка 6 «Птахи нашого краю».
Сторінка 7 «Не стріляй у птаха».
Сторінка 8 « Мартин звичайний – птах року 2023».
На уроці учні дізнались про особливості будови птахів, висоту їхнього польоту, глибину пірнання, швидкість бігу, а також ознайомились із птахами рекордсменами; більш ретельно вивчили особливості життя окремих представників світу пернатих; згадували прикмети та легенди про птахів; відгадували загадки; вивчали видове різноманіття птахів Буковини, дізналися, яка ж пташка є птахом року 2023, її поширення на території України та особливості життя. А ще, сподіваюсь, вони усвідомили, що природа – це храм, у який треба приходити з чистими помислами й чесними думками, який потрібно оберігати від шкідливих впливів, злого умислу тих, через кого страждає живий світ.